Dodge – Americké vozidlá

VŽDY V STREHU

Kľúčom k defenzívnej jazde je bdelosť a vedomie. Dodge Charger preto ponúka niekoľko funkcií, ktoré pomáhajú monitorovať vaše okolie a upozorňujú vás, aby ste mohli včas reagovať.

UPOZORNENIE NA KOLÍZIU S OBJEKTOM VPREDU PRI PLNEJ RÝCHLOSTI S AKTÍVNYM BRZDENÍM

UPOZORNENIE NA VYBOČENIE Z JAZDNÉHO PRUHU LANESENSE® S FUNKCIOU UDRŽANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU

MONITOROVANIE SLEPÉHO UHLA S DETEKCIOU ZADNEJ KRÍŽOVEJ DRÁHY

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLOMETY

BEZPEČNOSŤ OD HLAVY PO PÄTY

Na sedadle vodiča sa cítite bezpečne, pretože viete, že Dodge Charger pomáha udržiavať vás a vašich spolujazdcov v bezpečí.

MANÉVRUJTE AKO PROFÍK

Budeme vám kryť chrbát. Štandardná zadná kamera ParkView® zobrazuje pri cúvaní priestor za vaším vozidlom. Štandardný zadný parkovací asistent ParkSense® vás upozorní na predmety za vozidlom, keď cúvate.

POMOC JE NA DOSAH

Ak na brzdy pôsobí nedostatočná sila v reakcii na signál zo systému varovania pred čelným nárazom s plnou rýchlosťou v prípade aktívneho brzdenia, systém núdzového brzdenia (ABS) automaticky zvyšuje brzdnú silu.
Click Here

PRIPRAVENÝ, KEĎ SI PRIPRAVENÝ AJ TY

Podpora núdzového brzdenia Ready Alert Braking pripravuje brzdy na núdzové zastavenie, keď senzory zistia rýchle uvoľnenie pedála akcelerátora, čo naznačuje, že možno budete musieť náhle zastaviť.

ZASTAVTE BEZPEČNE

Funkcia vysušovania brzdových kotúčov Rain Brake Support pomáha udržiavať v daždivých podmienkach brzdové doštičky v suchu tým, že na strmene pôsobí malým tlakom. Tým z nich vytláča vodu, aby sa zlepšila brzdná sila. Aktivuje sa, keď sú zapnuté stierače čelného skla.
Click Here

HRDÍ NA OCHRANU

Vysokopokročilé funkcie senzora, ktoré sú dostupné pre Dodge Charger, pomáhajú identifikovať potenciálne nebezpečné podmienky a reagujú takmer okamžite.

BEZPEČNOSŤ A OCHRANA TAKMER V KAŽDEJ SITUÁCII

Systém regulácie prekĺzavania pomáha udržiavať trakciu a stabilitu pomocou brzdného tlaku na kĺzajúce sa kolesá a v prípade potreby znížením výkonu motora, aby pomohol pneumatikám obnoviť trakciu.

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM

S elektronickým stabilizačným systémom (ESC), ktorý monitoruje vaše vstupné údaje z natočenia volantu a pohybu vozidla, vám pomôže bezpečne riadiť smer jazdy za takmer akýchkoľvek podmienok na cestách.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT S FUNKCIOU STOP (ACC STOP)

Adaptívny tempomat s funkciou stop (ACC Stop) automaticky upravuje cestovnú rýchlosť vozidla a pomáha vám dodržiavať nastavenú vzdialenosť pomocou ovládača plynu a obmedzeného brzdenia.

ZVLÁDNETE AKÝKOĽVEK KOPEC

Ak je vozidlo v prudkom svahu, systém Hill Start Assist udržiava brzdový tlak na krátky čas medzi uvoľnením brzdového pedála a stlačením plynového pedála, aby sa zabránilo tomu, že vozidlo sa pohne dozadu.

SPRÁVNA OCHRANA

Bezpečnosť a ochrana môže byť silná vec. Dodge Charger obsahuje množstvo štandardných, bezpečnostných a ochranných funkcií, ktoré pomáhajú chrániť vás a vašich spolujazdcov.

PEVNÝ BEZPEČNOSTNÝ RÁM

Pevný bezpečnostný rám vyhotovený z vysokopevnej ocele a dostatočná pevnosť strechy chráni priestor pre cestujúcich v prípade nehody.

BOČNÉ OCHRANNÉ DVEROVÉ PROFILY

Oceľové profily vysokej pevnosti boli privarené do konštrukcie bočných dverí vozidla a spojené s výstuhami v konštrukcii vozidla, aby sa zabezpečila dynamická ochrana proti vniknutiu od bočného nárazu.

VŠADE SAMÉ AIRBAGY

Štandardné sú viacúčelové predné airbagy doplnené o bočné hlavové airbagy po celej dĺžke, bočné airbagy chrániace panvu a hrudník namontované na prednom sedadle a kolenné airbagy na strane vodiča.

AKTÍVNE OPIERKY HLAVY

Aktívne opierky hlavy predných sedadiel pomáhajú pri určitých typoch nárazov zozadu znížiť pravdepodobnosť zranenia vás a vášho spolujazdca vpredu.