Dodge – Americké vozidlá

MOHUTNÁ KONŠTRUKCIA

Dodge Durango je navrhnutý tak, aby ste sa za volantom cítili bezpečne. V prípade nehody má Durango viacero funkcií, ktoré pomôžu udržať vás a vašich blízkych v bezpečí.

SYSTÉM SLEDOVANIA MŔTVEHO UHLA

Sledovanie mŕtveho uhla pomáha upozorniť na vozidlá mimo vášho periférneho videnia tým, že vás upozorní na vozidlá, ktoré vstupujú do jednej zo zón mŕtveho uhla. Systém je nápomocný pri zmene jazdných pruhov.

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM

Jazdite s istotou na mokrých alebo zľadovatených cestách. Elektronický stabilizačný systém monitoruje vstupné údaje z natočenia volantu a pohyb vozidla a pomáha bezpečne udržať smer.

ÚČINNÉ BRZDY

Protiblokovací brzdový systém na všetkých štyroch kolesách monitoruje rýchlosť každého kolesa a umožňuje samostatné brzdenie každého kolesa na dosiahnutie výnimočnej ovládateľnosti.

VYSUŠOVANIE BRZDOVÝCH KOTÚČOV

Funkcia odvodnenia brzdových kotúčov (Rain Brake Support) pomáha udržiavať v daždivých podmienkach brzdové doštičky v suchu tým, že na strmene pôsobí malým tlakom. Aktivuje sa, keď sú zapnuté stierače čelného skla a keď sú v polohe LO alebo HI.

BRZDOVÝ ASISTENT

Asistent brzdenia sníma brzdenie v núdzovej situácii tak, že sleduje rýchlosť a mieru brzdenia a podľa potreby zvyšuje výkon, vďaka čomu budete v bezpečí.

PRIPRAVENÉ OKAMŽITE ZASTAVIŤ

Podpora núdzového brzdenia (Ready Alert Braking) pripravuje brzdy na núdzové zastavenie, keď snímače zistia rýchle uvoľnenie plynového pedála.

ELEKTRONICKÉ ROZDELENIE BRZDNEJ SILY

Elektronické rozloženie brzdnej sily reguluje brzdný tlak spredu dozadu, čím pomáha optimalizovať brzdnú dráhu pri všetkých podmienkach zaťaženia vozidla.

STIERAČE ČELNÉHO SKLA SO SNÍMAČOM DAŽĎA

Stierače čelného skla snímajúce dážď detegujú vlhkosť čelného skla a ak boli stierače v jednej z polôh cyklovača, automaticky sa aktivujú. Pri prestavení stieračov podľa zmeny intenzity dažďa nemusíte dávať ruky preč z volantu.

ELEKTRONICKÝ STABILIZAČNÝ SYSTÉM

Jazdite s istotou na mokrých alebo zasnežených cestách. Elektronický stabilizačný systém monitoruje vstupné údaje z natočenia volantu a pohyb vozidla a pomáha bezpečne udržať smer.

RIADENIE TRAKCIE PRI VŠETKÝCH RÝCHLOSTIACH

Systém riadenia trakcie pri všetkých rýchlostiach určuje, kedy majú brzdy pribrzdiť jedno alebo viaceré kolesá a kedy sa zníži krútiaci moment motora, aby ste mohli zdolať takmer každú zákrutu.

ELEKTRONICKÉ ZMIERNENIE PREVRÁTENIA

Elektronický stabilizačný systém s elektronickým zmierňovaním prevrátenia vozidla aktívne pribrzďuje jednotlivé kolesá a znižuje výkon motora, čím pomáha predchádzať nadvihnutiu kolesa a znížiť možnosť prevrátenia.