Dodge – Americké vozidlá

O ZNAČKE DODGE

ZNAČKA DODGE VSTUPUJE DO ĎALŠIEHO STOROČIA TÝM, ŽE SA VRACIA SPÄŤ KU SVOJIM KOREŇOM

Dodge je americká značka výkonu. Po očistení značky a upevnení pozície pomocou technológie Street and Racing Technology (SRT), ktorá v roku 2014 oslávila 100 rokov, sa značka Dodge vracia späť ku svojim koreňom,a to s každým jednotlivým modelom, ktorý ponúka vrátane nového 2018 Dodge Challenger SRT Demon, 2018 Dodge Durango SRT a Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody.

Značka Dodge sa snaží inovovať a s nadšením vyvíja vozidlá, ktoré sú rýchlejšie, lepšie alebo inteligentnejšie a odráža prístup, ktorý zaviedli samotní bratia Dodgeovci.

Dodge nevyrába iba bežné radové vozidlá a to konkurenčných výrobcov znervózňuje. Značka sa snaží premieňať každodenné vozidlá na osobné výpovede. Vozidlá značky Dodge sú moderné, výkonné vozidlá, ktoré zákazníkom ponúkajú mrazivý pocit a ten im pripomína, prečo sa vlastne do jazdy zamilovali.

Dodge//SRT ponúka kompletnú zostavu výkonných vozidiel, ktoré aj vrámci vlastných radov „vyčnievajú“. Dodge vrámci showroomu združenia FCA USA predstavuje kategóriu Mainstream Performance. SRT je čerešničkou „dokonalého výkonu“ značky Dodge, ktorá spoluvytvára kompletnú a vyváženú značku výkonu s jednou víziou a jedným hlasom.

Dodge ponúka širokú škálu možností výkonu motora:

Novinka 2018, model Challenger SRT Demon, je vybavený preplňovaným 6,2-litrovým motorom HEMI® SRT Demon V-8 s výkonom 840 koní – najvyšším počtom konských síl s výkonom V-8, aký bol kedy vyrobený.

Pod kapotou modelov Challenger SRT a Charger SRT Hellcat sa nachádza 6,2-litrový motor HEMI SRT Hellcat V8 s výkonom 707 koní: Historicky prvý preplňovaný motor HEMI značky Dodge.

Motor 392 HEMI je dostupný pre nové modely 2018 Durango SRT, ale aj Challenger a Charger 392 Scat Pack, Daytona, T/A a SRT 392.

5,7-litrový motor HEMI V8 je typický pre modely Durango R/T, Challenger a Charger R/T.

Oceňovaný 3,6-litrový motor Pentastar V6 je typický pre modely Challenger, Charger, Durango Journey a Grand Caravan.

S viac ako 100-ročnou históriou, na ktorej sa dá stavať, vyťažila značka Dodge v priebehu rokov zo svojich nespočetných úspechov maximum – technologický pokrok 30. a 40. rokov, vývoj dizajnu 50. rokov, závodné dedičstvo 60. rokov, výkon 70. rokov, účinnosť 80. rokov a neuveriteľný štýl 90. rokov – a dláždi cestu svojej budúcnosti a pridáva rekordné výsledky 21. storočia!

Vášnivá fanúšikovská základňa značky Dodge je obrovská a stále rastie. Dodge má na Facebooku viac ako 5,1 milióna sledovateľov.