Dodge – Americké vozidlá

VÝKON A OCHRANA

Podporovanie kultového štýlu a vysokovýkonná jazda sa zameriavajú na bezpečnosť a ochranu cestujúcich. Pokročilé funkcie asistencie vodiča pomáhajú udržať vás v Dodge Challengeri v bezpečí.

AUTOMATICKÉ DIAĽKOVÉ SVETLOMETY

Automatické diaľkové svetlomety sa automaticky prepínajú z diaľkových svetiel na stretávacie svetlá, len čo zaznamenajú okolité svetlo prichádzajúcej premávky.

SYSTÉM SLEDOVANIA SLEPÉHO UHLA

Systém sledovania slepých uhlov vám pomáha pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého tým, že vás upozorní, keď vozidlo vstúpi do niektorej z vašich zón slepého uhla.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Tento systém pohodlne nastavuje cestovnú rýchlosť automaticky, aby vám pomohol udržať nastavenú vzdialenosť od vozidla pred vami.

UPOZORNENIE NA KOLÍZIU S OBJEKTOM VPREDU PRI PLNEJ RÝCHLOSTI

Dostupné upozornenie na kolíziu s objektom vpredu pri plnej rýchlosti bude vysielať zvukové upozornenia, výstrahy týkajúce sa vizuálnej blízkosti a v prípade potreby brzdiť vozidlo.

ZADNÁ CÚVACIA KAMERA PARKVIEW®

Zadná cúvacia kamera ParkView® vám pri zaradení spiatočky pomôže na dotykovej obrazovke Uconnect® zistiť, čo vás vzadu čaká. Mriežky vám pomôžu pri manévrovaní na parkovacích miestach alebo v úzkych priestoroch.

OCHRANA

Nikto neplánuje byť účastníkom dopravnej nehody. Môžete si však naplánovať cestu tak, že si vyberiete auto, ktoré vám pomôže udržať vás a vašich spolujazdcov v bezpečí, keď sa stane niečo nečakané.

DEFORMAČNÉ ZÓNY

Špeciálne navrhnuté predné a zadné deformačné zóny pomáhajú absorbovať nárazovú energiu a presmerujú ju preč od cestujúcich, čím znižujú riziko zranenia.

PEVNÝ RÁM

Základom karosérie je pevná konštrukcia zhotovená z veľmi pevnej ocele. Výrazná pevnosť strechy a oceľová konštrukcia bezpečnostného rámu pomáhajú chrániť priestor pre cestujúcich.

VŠADE SAMÉ AIRBAGY

Štandardom sú viacstupňové airbagy vodiča a spolujazdca vpredu, doplnkové predné a zadné bočné airbagy a bočné airbagy namontované na predných sedadlách.

BEZPEČNOSŤ A OCHRANA NA KAŽDOM MIESTE

Dodge Challenger je inteligentné vozidlo s množstvom sofistikovaných bezpečnostných a ochranných prvkov, ktoré pomáhajú chrániť vás a vašich spolujazdcov.

AKTÍVNE OPIERKY HLAVY

Aktívne opierky hlavy predných sedadiel pomáhajú pri určitých typoch nárazov zozadu znížiť riziko zranenia vodiča a spolujazdca vpredu.

VYSUŠOVANIE BRZDOVÝCH KOTÚČOV

Funkcia vysušovaniu brzdových kotúčov Rain Brake Support pomáha udržiavať v daždivých podmienkach brzdové doštičky v suchu tým, že na strmene pôsobí malým tlakom. Aktivuje sa, keď sú zapnuté stierače čelného skla.

STIERAČE ČELNÉHO SKLA SO SNÍMAČOM DAŽĎA

Títo frajeri sa automaticky aktivujú, keď zaznamenajú na čelnom skle vlhkosť.

NEPODVOĽTE SA

Elektronický stabilizačný systém vám pomáha udržiavať smerové riadenie, keď ho najviac potrebujete. Tu sa stabilita stretáva s dôverou.

OSVEDČENÁ A SKUTOČNÁ TRAKCIA

Systém regulácie prekĺzavania pri plnej rýchlosti pomáha udržiavať trakciu a stabilitu pomocou brzdného tlaku na kĺzajúce sa kolesá a v prípade potreby znížením výkonu motora, aby pomohol pneumatikám obnoviť trakciu.

DO KOPCA BEZ BOJA

Ak je vozidlo v prudkom svahu, systém Hill Start Assist udržiava brzdový tlak na krátky čas medzi uvoľnením brzdového pedála a stlačením plynového pedála, aby sa zabránilo tomu, že vozidlo sa pohne dozadu.