Dodge – Americké vozidlá

ŠPIČKOVÝ VÝKON

Dodge Challenger 2019 je priamym potomkom legendárnej línie závodných automobilov. Neočakávajte nič iné než tajuplnú silu.

PEKELNÁ JAZDA

Challenger SRT® Hellcat ťaží zo zúrivosti preplňovaného 6,2-litrového motora HEMI® SRT Hellcat V8. Vďaka elegantnému zdedenému dizajnu vyzerá táto šelma rovnako hrozivo, ako hrozivo jazdí.

SRDCE ŠELMY

Spoznajte každý motor a objavte jeho skutočnú silu.

SUPERCHARGED 6.2L HEMI® SRT HELLCAT V8 MOTOR

Tento úkaz je štandardným prvkom výbavy vozidla Dodge Charger SRT® Hellcat. Dokáže vyvinúť neslýchaný výkon 707 koní – najlepší vo svojej triede. Zažite tvrdú silu, ktorá akoby ani nepochádzala z tejto planéty. Až 707 koní

392 HEMI® V8 MOTOR

Napnite svaly s motorom 392 HEMI® V8, ktorý je štandardne vo vozidlách Charger R/T Scat Pack a Daytona 392. Podáva najlepší výkon vo svojej triede – 485 koní a z 0 na 100 km/h zrýchli približne za 4 sekundy. Až 485 koní

5.7L HEMI® V8 MOTOR

Legenda stále žije vďaka kombinácii silného výkonu a pôsobivej účinnosti. Štandardný motor vo vozidlách Charger R/T a Daytona dosahuje spotrebu 9,4 l/100 km mimo mesta a najvyšší výkon 370 koní. Až 370 koní

3.6L PENTASTAR® V6 MOTOR

Štandardný motor s objemom 3,6 l Pentastar® V6 s výkonom 292 koní spojený so štandardnou osemstupňovou automatickou prevodovkou TorqueFlite® môže dosiahnuť spotrebu až 7,8 l/100 km. Modely SXT AWD a GT majú o osem konských síl viac až 300 koní.

VYUŽITE SILU

Výkon rastie s každou funkciou a zlepšuje tak každú jazdu.

SILNÁ TECHNOLÓGIA

Dodge v priebehu rokov inovoval silu, aby vozidlá pracovali tvrdšie a inteligentnejšie. Aktívny výfukový systém poskytuje nezameniteľný a agresívny zvuk vysokovýkonného automobilu s motorom V8. Dostupné elektronické riadenie stability v troch režimoch zahŕňa aj režim úplného vypnutia pre nadšencov výkonu.

ELEKTRONICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA

Elektrický posilňovač riadenia pomáha poskytovať vynikajúcu pohyblivosť a ovládateľnosť spolu s regulovateľnosťou sily plynu.

ZVOĽ SI SVOJU SILU

Použite čierny ovládač a získajte vynikajúci výkon pri každodennej jazde až s 500 konskými silami. Alebo zoberte červený ovládač a využite plný potenciál až 717 koní s vozidlom Dodge Challenger SRT® Hellcat.

DOSTUPNÉ OVLÁDANIE ŠTARTU

Ste pripravení vyraziť? Tento starostlivo kalibrovaný program poskytuje zlepšené zrýchlenie mimo radu.

ZMEŇTE TO

Modely Challenger R/T, R/T Scat Pack a SRT® Hellcat sa štandardne dodávajú so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou TREMEC®.
Click Here

PREVEZMITE Z ULICE

Osemstupňová automatická prevodovka TorqueFlite®, ktorá je štandardnou súčasťou všetkých modelov V6 a SRT® Hellcat Redeye, poskytuje výkon vhodný na každú cestu. Zvyšuje celkovú účinnosť aj výkon. Športové radiace páčky na volante ponúkajú nastaviteľné body radenia prostredníctvom režimov jazdy.
Click Here

POSUN V AKCII

Elektronické radenie inšpirované športovými vozidlami umožňuje plynulý a jednoduchý prechod medzi rýchlostnými stupňami s krátkymi posunmi, pričom vodičovi poskytuje pri výbere prevodového stupňa vizuálnu aj fyzickú spätnú väzbu.
Click Here

BRZDY, KTORÉ ŤA NIKDY NEZRADIA

Významné zlepšenia technológie prichádzajú prostredníctvom štyroch výnimočných brzdových systémov.

ŠPORTOVÝ BRZDOVÝ SYSTÉM

Športový brzdový systém je vybavený 12,6-palcovými prednými a zadnými odvetrávanými rotormi a štandardne sa dodáva s motorom Challenger SXT.

VÝKONNÝ BRZDOVÝ SYSTÉM

Veľké predné rotory (13,6 palca) a dvojité piestové posuvné strmene zlepšujú brzdný účinok. Štandardne v ponuke pre GT a R/T. Super Track Pack pridáva brzdové obloženia pre zníženie brzdného spomalenia v podmienkach silného brzdenia.

BRZDOVÝ SYSTÉM SO ŠTYRMI PIESTAMI BREMBO

Dodge Challenger R/T Scat Pack a motor 392 HEMI® Scat Pack SHAKER poskytujú so štyrmi piestovými brzdovými strmeňmi Brembo a prednými 14,2-palcovými a zadnými 13,8-palcovými rotormi brzdnú dráhu pri rýchlosti 0 až 96 km/h do 36 m.

BRZDOVÝ SYSTÉM SO ŠIESTIMI PIESTAMI BREMBO

Štandardom u vozidiel Dodge Challenger SRT® Hellcat a SRT Hellcat Redeye je najväčší predný brzdový systém, aký sa kedy ponúkal na akomkoľvek vozidle FCA US LLC. Má dvojdielne rotory Brembo s priemerom 390 mm (15,4 palca) so šiestimi piestami.

STRÁNKY O VÝKONE

Využite silu výberu pomocou dostupných stránok Dodge Performance Pages. Vyberte nastavenia pre motor, prevodovku, riadenie a reakciu plynu.

VYTVORTE SI CESTU PRE VÄČŠÍ VÝKON

Dodge SRT® Hellcat je ikona inžinierstva s nespornou silou. Exkluzívna automatická prevodovka TorqueFlite® s ôsmimi rýchlosťami vo svojej triede v kombinácii s motorom s výkonom 717 koní umožňuje neuveriteľnú jazdu.

KONTROLA TRAKCIE

Systém regulácie prekĺzavania pomáha udržiavať trakciu a stabilitu pomocou brzdného tlaku na kĺzajúce sa kolesá a v prípade potreby znížením výkonu motora, aby pomohol pneumatikám obnoviť trakciu.

KOMPONENTY HNACEJ SÚSTAVY

Dizajn pohonu zadných kolies a rozloženie hmotnosti takmer 50/50 dodávajú pôžitok z jazdy. Počas zrýchlenia sa hmotnosť presunie na hnaciu nápravu, aby sa zvýšila sila a znížila trakcia.

HLINÍKOVÁ NÁPRAVA

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou pomáhajú hliníkové nápravy a kryty z ľahkej zliatiny znížiť hmotnosť a trenie. Kryt tiež obsahuje dizajn so štyrmi skrutkami pre väčšiu odolnosť.